shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Wystarczy podejść bliżej, aby zrozumieć, co można stracić.

Galeria dnia...

a (12).JPG

Imieniny

27 Czerwca 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Ogłoszenia
Wygraj 10 000 zł na założenie firmy PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
21.01.2008.

Masz pomysł na własna firmę i nie ukończyłaś 30 lat? Jeżeli tak, to weź udział w konkursie na biznes plan, organizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie konkursu: www.biznesplany.pl .

Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2008r.

IV edycja Konkursu na Biznesplany to inicjatywa, której celem jest umożliwienie młodym Polakom, autorom najlepszych Pomysłów na biznes założenia firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie im kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano 10 tysięcy złotych oraz  tytuł "Pomysł na Biznes 2007" wraz ze statuetką. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapewnią laureatom wsparcie na drodze prowadzenia własnej działalności, dzięki czemu nie będą im obce wszelkiego rodzaju  zawiłości formalno -  prawne.

Z każdą edycją konkurs zyskuje coraz większą popularność

1. edycja - 145 prac,

2. edycja - 600 osób,

3. edycja - 850 osób.

Konkurencja zatem jest wielka ale cieszy fakt wzrostem zainteresowania młodych ludzi prowadzeniem własnej firmy. Zamiast problemów ze znalezieniem swojego miejsca na rynku pracy wolą spróbować swoich sił w biznesie, zakładając i prowadząc własną firmę.

W gronie 10 laureatów poprzednich edycji znalazły się 2 kobiety, Pani Monika Bałszkowska (firma - MoKA Design) oraz Agata Bruj (firma - Internetowy Bank Zdjęć).  

Ile z kobiet zwycięży tym razem? Trzymamy za Was kciuki!!! 

Zmieniony ( 21.01.2008. )
 
Plebiscyt Polka 2007 PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
20.01.2008.

Działaczka ruchów kobiecych, liderka pielęgniarek, kuratorka sztuki czy pani minister? Która z nich zostanie Polką 2007?

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w plebiscycie na Polkę Roku. Macie  możliwość  oddać swój głos  na kandydyatki wytypowane wczesniej przez przedstawicieli świata sztuki, nauki, kultury i mediów. Nominacje do konkursu na Polkę Roku ogłoszono w siedmiu kategoriach. Komu należy się tym razem tytuł?

Głosy wraz z kilkuzdaniowym uzasadnieniem można przysyłać listownie na adres Wysokich Obcasów lub e-mailem na: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Możecie również skorzystać z formularzy plebiscytowych zamieszczonych pod adresem:

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/0,54100.html

Konkurs trwa do końca stycznia.

Zmieniony ( 20.01.2008. )
 
Polki w Sejmie - debata i wystawa w Szczecinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
17.01.2008.

Wystawa "Polki w Sejmie" w Książnicy Pomorskiej 

W imieniu własnym oraz organizatorów zachęcam wszystkie Panie do odwiedzenia wystawy pt. „Polki w Sejmie”, którą można zwiedzać od 7 I do 25 I 2008 na II piętrze w budynku Książnicy Pomorskiej.

Wystawa ta ukazuje w przekroju historycznym zaangażowanie kobiet w życie polityczne  od  momentu wywalczenia przez nie praw wyborczych w 1918, do czasów współczesnych. Jest to ciekawe kompendium wiedzy zilustrowane oryginalnymi dokumentami historycznymi. Więcej o tej inicjatywie pod adresem:

http://www.efka.org.pl/?action=gl&ID=133

Debata – „90 lat minęło… Polityka i płeć wczoraj i dziś”

Wystawie towarzyszy debata pt. „90 lat minęło… Polityka i płeć wczoraj i dziś”, w której wezmą udział znane szczecińskie polityczki: Aleksandra Koś, Elżbieta Romeo i Małgorzata Rohde. Debatę zorganizowała Jadwiga Mielcarek, a poprowadzi Ewa Majewska.

Klub „Alter Ego”, 17 stycznia 2008 r., godz. 19.00.

Zmieniony ( 17.01.2008. )
 
Debata pt. Model wsparcia osób po kryzysie psychicznym w społeczności lokalnej PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
16.01.2008.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Suwałkach Ma zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na Debatę  pod Honorowym Patronatem Prezesa ZarząduPaństwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Debata pt. „Model wsparcia osób po kryzysie psychicznym w społeczności lokalnej  – Lokalny System Współdziałania Partnerów odbędzie się w dniu 23 stycznia 2008r. o godz. 11:00w Hotelu Atrium, ul. Wojska Polskiego 75 , Szczecin Licząc na Państwa przybycie prosimy o potwierdzenie obecności według załączonego formularza do dnia 21 stycznia 2008 r. faxem pod numerem (087) 565 13 86  lub (087) 563 22 65. Harmonogram debaty może ulec zmianie.  Udział bezpłatnyLiczba  miejsc na debacie jest ograniczona.. 

        Porządek debaty:

10:45Rejestracja uczestników  
11:00 11:10Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach-       Przedstawiciel Partnerstwa Otwarcie
11:10– 11:40Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Koalicja ?amania Oporów Społecznych K?OS –?ódź –  Przedstawiciel  Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych;  System wspieranego zatrudnienia- firma społeczna, ośrodek gospodarki społecznej
11:40-12:00Dyskusja 
12:00- 12:30Partnerstwo na Rzecz Rozwoju PROGRES Skoordynowane Partnerstwo: Pierwsze zatrudnienie  celem socjopsychiatrycznej rehabilitacji- Zagórze– Przedstawiciel Partnerstwa Modelowy Ośrodek Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej dla Młodzieży w Zagórzu i perspektywa nowych rozwiązań systemowych w rehabilitacji psychiatrycznej dzieci i młodzieży w Polsce
12:30 – 12:50Dyskusja 
12:50 – 13:20Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Twarzą w Twarz z rynkiem pracy – Model Zatrudnienia Przejściowego – Warszawa / Kielce-   Przedstawiciel Partnerstwa  Model Zatrudnienia Przejściowego jego miejsce w systemie wsparcia osób  z problemami zdrowia psychicznego
13:20- 13.40Dyskusja  
13:40– 14;10Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Wchodzenie, utrzymywanie, powrót na rynek pracy osób po chorobie psychicznej – Przedstawiciel Partnerstwa Model wsparcia osób po kryzysie psychicznym w społeczności lokalnej                                       – Lokalny System Współdziałania Partnerów 
14:10 – 14:40Dyskusja 
 Podsumowanie spotkania, poczęstunek                                             
                                                                                         

                                    
Zmieniony ( 16.01.2008. )
Czytaj całość…
 
Letni semestr Gender Studies PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
09.01.2008.

 

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI

 

Gender – społeczna i kulturowa tożsamość płci, czyli wszystkie role, cechy, zachowania, stereotypy związane z pojęciem kobiecości lub męskości.

Gender Studies – studia i badania nad problematyka społecznej i kulturowej tożsamości płci: opisują, analizują, dekonstruują wszystkie przesądy związane ze stereotypami kobiecości i męskości. Tematyka ta dotyczy wszystkich dziedzin życia i nauki, uzupełnia akademicką wiedzę, „odczarowuje” mity, rozszerza perspektywę o spojrzenie na dokonania całej ludzkości, a nie tylko męskiej połowy. Gender Studies stanowi krytykę kultury i niesie propozycje jej zmiany.

 

Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci „Gender Studies”  ISNS UW oferują, co semestr nową ofertę cyklów zajęć z zakresu socjologii, psychologii, prawa, historii, teorii kultury, teorii literatury i innych dziedzin nauk humanistycznych. ?ączy je wspólna perspektywa: wykładający prowadzą badania i analizują dokonania swojej dziedziny naukowej z perspektywy tożsamości płci. Studia stanowią nie tylko „uzupełnienie” dotychczasowej wiedzy o to, co było w niej pomijane z powodu wcześniejszego braku zainteresowania i braku badań nad sytuacją kobiet, opisują oraz analizują panujące stereotypy związane z kobiecością i męskością, ale niosą też propozycje nowego spojrzenia na dotychczasową naukę i kulturę, które uwzględnia perspektywę obu płci. Oferta przedmiotów do wyboru zmienia się co semestr - wybór przedmiotów,  długość, tryb studiów zależy od Ciebie! 

·         Aby zapisać się na rozmowę kwalifikacyjną

należy skontaktować się w lutym – już od stycznia dostępna jest nowa oferta programowa!

Koordynatorka Gender Studies Katarzyna Władyka 0 504 179 222

 ( mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

ul. Nowy ?wiat 69, pokój 7/8, sekretariat czynny pn. i czw. 9.00-12.00

    tel. 827 26 24),

Zmieniony ( 10.01.2008. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 34 z 34