shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Galeria dnia...

a (23).jpg

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Dzień (polskich) Kobiet w Trondheim - Norwegia PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
06.03.2008.
W piątek 7 marca Panie Polonii organizują spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Skoro w Norwegii mało kto go celebruje, postanowiły zrobić to same.


Dla większości Norwegów 8 marca niczym się nie różni od innych marcowych dni. O święcie kobiet mało kto pamięta i mało kto go z pompą obchodzi. W mediach pojawiają się co prawda wzmianki na ten temat, czasem nawet Dzień Kobiet staje się pretekstem do szerszej dyskusji na łamach prasy, jednak przeciętny norweski mężczyzna nie staje po południu w kolejce do kwiaciarni. Nie dlatego, że kobiet nie lubi lub nie kocha. Wyłącznie dlatego, że Norwegia, podobnie jak wiele innych krajów europejskich, nie ma tradycji hucznego obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Choć Polki deklarują często, że to nie jest ich ulubione święto, większość podchodzi do niego z sympatią. Mimo nie najlepszych skojarzeń historycznych (niezapomniane goździki i przemówienia w zakładach pracy), Dzień Kobiet to wciąż miły pretekst do spotkań i świętowania. Panie Polonii postanowiły comiesięczne zebranie organizowane w każdy pierwszy piątek miesiąca uczynić jeszcze bardziej kobiecym niż zwykle. Wieczór rozpocznie się projekcją wybranego „babskiego” filmu, a zakończy jak zwykle na plotkach przy kawie i cieście.

Organizatorki zapraszają wszystkie kobiety z Trondheim i okolic na godzinę 19.00 do siedziby uniwersytetu NTNU. Dokładna mapa dojazdu oraz dane kontaktowe na stronie polonii w Trondheim http://www.polonia.trondheim.no/. Domowe wypieki mile widziane, zaś mężów wolno zabierać tylko pod warunkiem, że obiecają nie komentować głośno filmów. Program spotkania może się zmieniać w miarę przybywania dobrych pomysłów od nowych uczestniczek.

Z Trondheim dla polonia.wp.pl
Sylwia Skorstad

źródło: www.wp.pl
Zmieniony ( 06.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »