shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Galeria dnia...

a (7).JPG

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Miedzynarodowe Spotkanie Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
17.03.2008.
  

8 marca 2008 roku na terenie Gminy Pyrzyce przebywała 35 osobowa grupa kobiet z Finlandii i Estonii w ramach projektu Ecult. Inspiracją do napisania i realizacji projektu Ecult była chęć uczenia się przez partnerstwo pomiędzy zaprzyjaźnionymi organizacjami w krajach bałtyckich tj. Polsce, Estonii i Finlandii

Do projektu wybrano regiony o podobnych uwarunkowaniach rolniczych i potrzebach edukacyjnych. Jako podłoże projektu uwzględnia sie szczególnie elementy środowiskowe i kulturowe. Aktywna wymiana doświadczeń powinna pomagać ludziom w otwieraniu nowych możliwości na rynku pracy.Poprzez transnarodowy charakter projektu uczestnicy będą uwrażliwieni  na kulturę innych krajów.

   Partnerami projektu są Pro Agria oraz OT Metka z Finlandii, Etna School z Estonii. oraz Instytut Analiz Diagnoz i Prognoz Gospodarczych. Na terenie Gminy Pyrzyce partnerem odpowiedzialnym za realizację  była Pani Agnieszka Odachowska  z International Club Kiwanis. Wizytę rozpoczęto w Ratuszy Miejskim gdzie o najważniejszych inwestycjach w mieście opowiadał burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński. Historie Pyrzyc i okolic przybliżył wszystkim Antoni Zienkiewicz. W Pyrzyckim Domu Kultury zespól Seniorita oraz  Prząśniczka zaprezentowały swoje umiejętności a panie z koła hafciarskiego przedstawiły swój dorobek. Pani dyrektor Kamila Stopczyńska opowiedziała o pozostałej działalności kulturalnej placówki. Następnie goście zwiedzili Krzemlin o którym opowiadała p.Stenia Jemielity i wysłuchali występu zespołu oraz zobaczyli tańce w wykonaniu dzieci pod kierownictwem p.Lilki Pajor. W Przelewicach wysłuchali koncertu zespołu Kresowianki. W sobotę odbyły się warsztaty rękodzielnicze oraz spotkania kooperacyjne w Szczecinie, w których udział wzięły także przedstawicielki International Clubu Kiwanis oraz Fundacji Bałtyckiego Centrum Kobiet Biznesu.

Zmieniony ( 21.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »