shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Życie jest przewleką raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi

Galeria dnia...

a (12).JPG

Imieniny

22 Lutego 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Diagnoza sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
22.03.2008.

Konferencja podsumowująca badania, przeprowadzone w ramach projektu „Diagnoza sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich w Polsce”, odbyła się w MPiPS 20 marca 2008 r. Badania zostały zlecone w 2007 r. Polskiemu Towarzystwu Polityki Społecznej, a kierował nimi prof. nadzw. dr hab. Jerzy Krzyszkowski. Projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

– Mam nadzieję, że wyniki badań pozwolą nam lepiej zaprogramować działania z wykorzystaniem środków finansowych z EFS-u oraz dzięki właściwej inicjatywie ustawodawczej wyrównywać szanse kobiet ze środowiska wiejskiego – powiedziała Minister Jolanta Fedak, otwierając konferencję.

Podsumowanie badań sytuacji kobiet wiejskich

Zdaniem prof. Krzyszkowskiego zrealizowanie takiego projektu uzasadnia brak kompleksowej wiedzy o mieszkankach wsi, zacofanie strukturalne – wzmocnione przez procesy transformacji ustrojowej, migracja młodych i starzenie się wsi oraz konieczność doprowadzenia do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Wyniki i omówienie badań zostały zebrane w tomie, wydanym przez Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji.

http://www.mps.gov.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »