shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Galeria dnia...

a (15).JPG

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Pieniądze na współpracę Następca Interregu III A PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
04.04.2008.

KOMISJA Europejska zatwierdziła Program Współpracy Transgranicznej Polska (województwo zachodniopomorskie) – Niemcy (Meklemburgia–Pomorze Przednie/Brandenburgia) na lata 2007-2013. Teraz nad uszczegółowieniem dokumentów pracuje polsko-niemiecka grupa robocza. Pierwsze wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać  zapewne  w czerwcu

 

Program Współpracy Transgranicznej Polska (województwo zachodniopomorskie) – Niemcy (Meklemburgia–Pomorze Przednie/Brandenburgia) ma się przyczynić do rozwoju obszaru przygranicznego. Jest on kontynuacją znanego programu Interreg III A.

- Zainteresowanie nowym projektem jest bardzo duże - mówi Anna Błeszyńska z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. - Obecnie trwają uzgodnienia ze stroną niemiecką. Pracuje specjalna grupa robocza, która opracowuje szczegóły współpracy.

Prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Pierwsze wnioski o dofinansowanie z programu będzie można składać prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami.

Całkowity budżet programu to ponad 156 mln euro (132 mln euro z tej kwoty to pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Maksymalne dofinansowanie projektów realizowanych w ramach współpracy transgranicznej wyniesie 85 proc. kosztów poniesionych przy realizacji projektu. O refundację kosztów będą się mogły starać samorządy, organizacje pozarządowe i inne instytucje. ?rodki z EFRR będą przekazywane w postaci refundacji.

Wśród trzech priorytetów programu znajduje się wspieranie działań na rzecz infrastruktury służącej współpracy transgranicznej i poprawie stanu środowiska w obszarze. Za pieniądze z programu będą mogły powstać nowe ścieżki rowerowe, drogi, linie kolejowe. Program zakłada również wspieranie transgranicznej współpracy i sieci ośrodków naukowych, badawczych i technologicznych celem ułatwienia dostępu do wiedzy i transferu technologicznego.

Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

?ródło: Kurier Szczeciński


Zmieniony ( 12.08.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »