shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Nasi sponsorzy

Cytaty

Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.

Galeria dnia...

a (10).JPG

Imieniny

26 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dobroniega, Joanna,
Konstanty, Maksym,
Maria, Wiktorian,
Zefir, Zefiryn,
Zefiryna
Do końca roku zostało 128 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Nie daj się wykluczyć PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
14.07.2008.

W związku z realizacją projektu ‘Nie daj się wykluczyć’, finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Fundacja ,,Razem” jako realizator prowadzić będzie na terenie Szczecina działania mające na celu podwyższanie poziomu uczestnictwa społecznego oraz pobudzanie aktywności zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Założenie projektu obejmuje realizację cyklu działań z zakresu doradztwa psychologicznego, poradnictwa zawodowego oraz utworzenie grup wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Beneficjenci będą brali czynny udział w szkoleniach podstawowych umiejętności kluczowych oraz szkoleniach zawodowych. Dla każdego uczestnika projektu zostanie również opracowany Indywidualny Plan Działań. Zasadniczy cel powyższych działań stanowi przełamanie indywidualnych barier, promowanie aktywnych postaw, przedsiębiorczości, mobilności, uświadamianie istotności planowania kariery i rozwoju zawodowego jak również konieczności dostosowania się do zmiennych warunków rynku pracy.

Realizacja niniejszego projektu w bezpośredni sposób przyczyni się do wzrostu wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu autoprezentacji, komunikacji, prawa pracy, obsługi komputera. Przeprowadzone w ramach projektu szkolenia zawodowe, dobrane indywidualnie dla każdej z osób, pozwolą uczestnikom na powrót na rynek pracy i podjęcie aktywności zawodowej. Ponadto praca w grupach wsparcia umożliwi rozwiązanie problemów blokujących ich czynny udział w życiu społecznym i zawodowym, a w konsekwencji umożliwi także nabycie nowych, niezmiernie istotnych, umiejętności psychologicznych: komunikatywności, asertywności, aktywności.

W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w projekcie, a w szczególności do współpracy przy pozyskaniu uczestników. Potencjalnymi uczestnikami projektu są osoby zagrożone wykluczeniem społecznym zarejestrowane jako bezrobotne lub poszukujące pracy, zamieszkałe w Szczecinie, które można podzielić na następujące grupy:
• osoby w wieku aktywności zawodowej, korzystające z pomocy społecznej-(50 osób)
• osoby długotrwale pozostające bez zatrudnienia (40 osób)
• osoby uzależnione od alkoholu lub innych środków odurzających, poddające się procesowi leczenia lub po jego ukończeniu
• otoczenie osób wykluczonych społecznie a dokładniej osoby współuzależnione
• osoby niepełnosprawne (z lekkim stopniem niepełnosp.)
• osoby po 50 roku życia

Wałbrzyska Fundacja „Razem” istnieje od sierpnia 2004 r. Wszelkie realizowane przez nas działania są zgodne z polityką równościową krajów członkowskich UE.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności fundacji oraz projektu prezentuje załącznik.


Kontakt:

Fundacja ,,Razem”
ul. Langiewicza 18/19
70-263 Szczecin
tel./ fax. 91 431 56 96
tel. kom. 0500 212 311
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zmieniony ( 14.07.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »