shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Nasi sponsorzy

Cytaty

Najtrudniejsza rzecz na świecie, to umieć należeć do siebie.

Galeria dnia...

a (18).JPG

Imieniny

9 Grudnia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława, Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Nabór na stanowiska dyrektorów oraz głównych doradców w Komisji Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
13.08.2008.
Komisja Europejska ogłosiła nabór kandydatów na stanowiska dyrektorów i głównych doradców (grupa zaszeregowania AD 14) w następujących Dyrekcjach Generalnych: 1. ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa (2 stanowiska dyrektorów w Dyrekcji „Imigracja i Azyl” oraz „Obywatelstwo i Prawa podstawowe”)

2. ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu (1 stanowisko dyrektora w Dyrekcji „Polityka regulacyjna”)

3. ds. Energii i Transportu (1 stanowisko dyrektora w Dyrekcji „Bezpieczeństwo w dziedzinie energii jądrowej” oraz 1 stanowisko głównego doradcy)

4. ds. Rozszerzenia (1 stanowisko głównego doradcy)

5. ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów (1 stanowisko głównego doradcy)

6. ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (1 stanowisko głównego doradcy)

7. w Europejskim Urzędzie ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (1 stanowisko głównego doradcy)

Ogłoszenia o powyższych naborach skierowane są do obywateli nowych państw członkowskich (UE-12). Termin składania aplikacji został wyznaczony na dzień 19 września 2008 r.

Zapewnienie obecności Polaków w instytucjach i agencjach Unii Europejskiej jest jednym ze strategicznych i długofalowych celów Polski, również w perspektywie przygotowania i sprawowania Prezydencji w Radzie UE w II połowie 2011 r. Systematycznie obserwowane są skala i dynamika zmian stanu zatrudnienia polskich obywateli w instytucjach unijnych. Jednocześnie Polska popiera wszelkie inicjatywy instytucji UE, mające na celu sprawne i szybkie dojście do równowagi geograficznej w liczbie pracowników pochodzących z nowych państw członkowskich.

Wysokie stanowiska kierownicze pozwalają wywierać rzeczywisty wpływ na kierunki polityk UE oraz działań instytucji unijnych i realizowanych przez nie zadań. Niestety liczba polskich obywateli zatrudnionych w instytucjach unijnych na wysokich stanowiskach kierowniczych jest nadal niesatysfakcjonująca, a pula stanowisk przyznanych Polsce przez Komisję Europejską została wykorzystana zaledwie w 50%. Urząd KIE podejmuje wysiłki, aby informacje o prowadzonych konkursach przekazywane były do jak największej liczby potencjalnych kandydatów.

W przypadku złożenia aplikacji na wyżej wymienione stanowiska istnieje możliwość udzielenia przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej poparcia polskim kandydatom w staraniach o uzyskanie pozytywnego wyniku konkursu na stanowisko kierownicze.

Szczegółowe informacje w zakresie naboru na powyższe stanowiska dostępne są na www.ukie.gov.pl, w zakładce „Zatrudnienie w instytucjach UE.”

Zmieniony ( 14.08.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »