shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Nie kocham cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś kiedy przebywam z tobą.

Galeria dnia...

a (21).JPG

Imieniny

20 Marca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław,
Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz,
Ruprecht, Wasyl,
Wincenty
Do końca roku zostało 287 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
Warsztaty dla liderów i liderek społecznych: PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Balicka   
09.01.2008.

?ódź i Warszawa. Warsztaty dla liderów i liderek społecznych: Kierunek – Rozwój Lokalny

Fundacja Przestrzenie Dialogu i Fundacja im. Friedricha Eberta - Przedstawicielstwo w Polsce ogłaszają nabór na dwudniowe warsztaty szkoleniowe Kierunek - Rozwój Lokalny,  które odbędą się:  21-22 stycznia w ?odzi i 23-24 stycznia w Warszawie. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia do 17 stycznia.

Na warsztaty zapraszamy osoby z w małych ośrodków woj. łódzkiego i mazowieckiego, które:

  • - są lokalnymi liderkami lub liderami społecznymi;
  • - działają w organizacjach pozarządowych;
  •         - współpracują lub zamierzają współpracować z lokalnym samorządem.                                                

Celem warsztatów jest wzmocnienie organizacji pozarządowych, aktywnych grup i liderów społecznych działających na wsi oraz w małych miastach, w zakresie ich umiejętności pracy we własnym środowisku, rozwoju i wzmacniania własnej organizacji, współdziałania z samorządem i aktywizowania społeczności lokalnej.

Warsztaty koncentrują się na następujących zagadnieniach:

  • - jak umiejętnie mobilizować i organizowania społeczność lokalną wokół wybranych celów, oraz tworzyć koalicje i sieci współpracy;
  • - jak kierować zespołem oraz organizować pracę zespołową; m.in.: liderstwo w grupie, zarządzanie zespołem, techniki rozpatrywania problemów, twórcze myślenie, zasady komunikacji interpersonalnej, rozwiązywanie konfliktów;
  • - jak przygotowywać i realizować projekty: m.in.: definiowanie problemów i wyznaczanie celów, planowanie działań, budżetowanie, określanie rezultatów i wskaźników, zarządzanie realizacją projektu, monitorowanie i ewaluacja;
  • - jak współpracować z mediami i wzmacniać własny wizerunek;
  • - jak współpracować z samorządem lokalnym oraz uzyskiwać wsparcie organizacyjne i finansowe dla podejmowanych działań;

Zajęcia poprowadzą:

Wojciech Kłosowski - jeden z najbardziej znanych polskich ekspertów samorządowych. Wykładowca i trener licznych programów szkoleniowych dla samorządów i organizacji pozarządowych w Polsce i na Ukrainie. Specjalista w dziedzinie planowania strategicznego, ekspert ds. rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich, ekspert i doradca przy opracowywaniu strategii rozwoju regionalnego i lokalnego oraz strategii rozwiązywania problemów społecznych. Autor kilkunastu publikacji na tematy samorządowe, w tym książki pt.: Wyspy Szans; jak budować strategię rozwoju lokalnego, wydanej w Polsce i dwukrotnie na Ukrainie, która uważana jest za podstawowy podręcznik w swojej dziedzinie. W kwietniu ukaże się jego książka pt. Strategie rozwoju lokalnego.

Beata Maciejewska – autorka i trenerka programów szkoleniowych Fundacji Przestrzenie Dialogu nt. komunikacji społecznej i medialnej, aktywizacji kobiet (Objazdowa Akademia Kobiet: Decyduję – Działam!) i społeczeństwa obywatelskiego (Wybieram Samorząd), praw człowieka (Szwecja: TAK dla praw człowieka), równości i antydyskryminacji („Redakcja Równości”, „Pomorze – Kurs na równość”). Fundatorka i dyrektorka Fundacji Przestrzenie Dialogu. Wcześniej redaktorka w „Magazynie Sztuki”, niezależna dziennikarka m.in. Gazety Wyborczej”, „Przekroju”, „Newsweeka”.

 

Informacje praktyczne:

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie (jeden lub dwa noclegi) oraz wyżywienie, nie pokrywają kosztów dojazdu.
Maksymalna ilość uczestników i uczestniczek: 20 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa mają kobiety – przewidziany jest ich 40-60-procentowy udział.

Warsztaty w ?odzi rozpoczynają się w dniu 21 stycznia (poniedziałek) o godz. 11.00 i kończą się 22 stycznia (wtorek) o godz. 16.00. W sumie odbywa się 14 godzin zajęć.

Warsztaty w Warszawie rozpoczynają się w dniu 23 stycznia (środa) o godz. 11.00 i kończą się 24 stycznia (czwartek) o godz. 16.00 W sumie odbywa się 14 godzin zajęć.

Pełny program zajęć zostanie opublikowany na stronie Fundacji Przestrzenie Dialogu www.przestrzeniedialogu.pl

Jak się zgłosić:
Zgłoszenia (z podaną w tytule nazwą miasta, którego dotyczy) należy przesyłać drogą mailową na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć od dnia 17 stycznia. W dniu 18 stycznia Fundacja ogłosi na stronie www.przestrzeniedialogu.pl listę zakwalifikowanych osób i skontaktuje się z nimi drogą mailową.

W zgłoszeniu należy podać:

- Imię i nazwisko, tel. kontaktowy, adres zamieszkania

        - krótki opis dotychczasowej działalności/zamierzeń działania w sferze społecznej

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody do przetwarzania danych osobowych w celu realizacji projektu.

Kierunek – Rozwój Lokalny to cykl szesnastu warsztatów organizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu i Fundację im. Friedricha Eberta – Przedstawicielstwo w Polsce we wszystkich 16. województwach  Polski pomiędzy styczniem a grudniem 2008 roku, adresowany do liderów i liderek społecznych z małych miejscowości.

Zmieniony ( 10.01.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »