shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?.

Galeria dnia...

a (31).JPG

Imieniny

28 Marca 2023
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
BCKB- Przez Inwestycje do Rozwoju PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Difort-Dura   
17.01.2008.

Fundacja Bałtyckie Centrum Kobiet Biznesu w ramach podkomponentu „Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie” Funduszu dla Organizacji Pozarządowych realizuje projekt „BCBK- Przez Inwestycje do Rozwoju”

Państwa EFTA EOG zgodziły się co do potrzeby zwiększenia spójności w obrębie EOG i postanowiły skoncentrować swoje wysiłki na nowych państwach członkowskich, w tym na Polsce, a także na Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W tym celu stworzyły Mechanizm Finansowy EOG i Norweski Mechanizm Finansowy (Mechanizmy Finansowe). Oba Mechanizmy, zarządzane przez Biuro Mechanizmów Finansowych w Brukseli, maja na celu zmniejszenie dysproporcji społecznych i ekonomicznych na obszarze EOG.

Wzmocniona współpraca pomiędzy państwami EFTA a Rzeczpospolita Polska przyczyni się do stworzenia stabilnej, pokojowej i zamożnej Europy, opartej na zasadach dobrego rządzenia, demokratycznych instytucjach, rządach prawa, poszanowaniu praw człowieka i zrównoważonym rozwoju.

Fundusz dla Organizacji Pozarządowych został utworzony aby zapewnić organizacjom pozarządowym udział w  zmniejszaniu nierówności społecznych i ekonomicznych w EOG (a w tym przypadku, w szczególności w Polsce).

Głównym celem projektu "BCKB - Przez Inwestyce do Rozwoju" jest stworzenia zaplecza instytucjonalnego dla kobiet w postaci utworzenia Centrum Rozwoju dla Kobiet. Projekt przewiduje inwestycje w zaplecze technologiczne siedziby fundacji oraz podniesienie kompetencji jej pracowników i współpracowników. Centrum tym samym będzie miało szansę uczestniczyć w rozwoju regionalnym poprzez promocję integracji kobiet w życiu gospodarczym i społecznym z uwzględnieniem metodyki gendermainstreaming. Poprzez promocję „równych możliwości„ dla kobiet, Centrum będzie spełniało rolę moderatora rozwoju gospodarczego regionu a wdrożenie działalności Centrum będzie podstawą do zmian w socjalnej i instytucjonalnej strukturze promocji przedsiębiorczości  kobiet.

Zmieniony ( 17.01.2008. )