shadow_left
Logo
Shadow_R

Dla przedsiębiorcy

Firma
Giełda
Finanse
Kursy walut NBP

Nasi sponsorzy

Cytaty

Za podróżnego bez biletu uważa się takiego podróżnego, który biletu nie posiada.

Galeria dnia...

a (16).JPG

Imieniny

20 Maja 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Asteriusz,
Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn,
Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa,
Teodor, Wiktoria
Do końca roku zostało 226 dni.

Zamów biuletynWieści RSS

Aktualno?ci z naszej witryny:
 
   
KARIERA 2008 PDF Drukuj Email
  
Wpisał: Jolanta Balicka   
05.02.2008.

Wydarzenia Miasta Szczecin

Kariera 2008

06 - 07 luty 2008 r., Hala MTS, ul. Struga 6-8 Szczecin
4. Giełda Edukacji i Pracy, 3. Giełda Książki 

KARIERA to impreza przede wszystkim dla młodzieży, studentów i osób dorosłych, planujących dalszą edukację oraz poszukujących pracy.
Ukazuje możliwości, wskazuje kierunki, informuje o nowościach. Spełnia rolę „przewodnika” , pomaga w często trudnym i odpowiedzialnym wyborze dalszej drogi edukacyjnej, a także przyczynia się do osiągnięcia  sukcesu zawodowego w przyszłości.

Dla młodzieży  spoza Szczecina organizatorzy przygotowali bezpłatne seanse filmowe w szczecińskich kinach, konieczne jest wcześniejsze  zgłaszanie się grup. Rezerwacje pod nr tel. 091 46 44 465.


Kariera to największą impreza edukacyjna organizowana w tej części kraju. Głównym jej celem jest pomoc młodemu człowiekowi w wyborze przyszłej drogi życiowej, ukazanie jak wiele możliwości dalszego rozwoju proponuje mu świat.   Tegoroczna Giełda umożliwia poznanie i porównanie, w jednym miejscu i czasie, ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz szkół wyższych  ze Szczecina, Wrocławia, Poznania, Gdańska, ?odzi, Zielonej Góry  oraz z Anglii.

Wiele szkół pojawi się na tegorocznej Giełdzie po raz pierwszy. Uczelnie wyższe przedstawią kierunki studiów w trybie dziennym, zaocznym oraz studia podyplomowe – w kierunkach biznesowych, ekonomicznych, medycznych, technicznych, humanistycznych i artystycznych.
Nowością na targach będzie propozycja studiowania w Anglii na takich kierunkach jak: Biznes, Reklama, Marketing, Public Relations, Wychowanie Fizyczne, Naukę i Sport, Podróże i Turystyka, Nauki Biomedyczne, Nauki Społeczne, Psychologia, Dziennikarstwo, Pisanie kreatywne oraz Doskonalenie Zawodowe Nauczycieli.

Oferta szkół ponadgimnazjalnych i policealnych  będzie alternatywą dla osób które chcą zdobyć atrakcyjny zawód niekoniecznie studiując. Technika, licea profilowane oraz  szkoły zawodowe proponować będą naukę w  zawodach takich jak: technik ochrony fizycznej osób i mienia, dietetyk, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun środowiskowy, technik informatyk, mechanik, technik ogrodnik, technik kształtowania  krajobrazu, warzywnictwo oraz w zawodach robotniczych z branży mechanicznej elektrycznej i elektronicznej  i wiele innych.

Warsztaty, prezentacje, konferencje – dla młodzieży, dla nauczycieli
Giełda Edukacji i Pracy to również wykłady, seminaria, pokazy, warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Na miejscu będzie można rozpoznać własne predyspozycje zawodowe za pomocą testu J.Hollanda, wziąć udział w warsztatach przygotowujących do wyboru zawodu,  poznać tajniki autoprezentacji oraz pisania dokumentów aplikacyjnych.
Podczas Giełdy Kariera będzie miało miejsce oficjalne otwarcie przez Marszałka Województwa  Zachodniopomorskiego programu ?WIAT?O DLA O?WIATY -  nowego przedsięwzięcie Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Głównym celem programu jest wspieranie edukacji zachodniopomorskiej, poprzez promowanie sukcesów szkół zarówno w zakresie kształcenia jak i wychowania. Wydarzeniem inicjującym owo przedsięwzięcie będzie  konferencja:  „Jak zarządzać szkołą, aby podnieść efekty edukacyjne”, która odbędzie się w ramach Giełdy Kariera . Podczas konferencji zarówno dyrektorzy szkół jak i organy prowadzące, którymi są przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego zaprezentują własne doświadczenia związane z efektywnym zarządzaniem szkołą.

Praca
Na targach KARIERA będą również firmy świadczące usługi pośrednictwa pracy oraz przedsiębiorstwa i instytucje oferujące wolne miejsca pracy. Przedstawiciele Urzędów Pracy – Wojewódzkiego i Powiatowego oraz Państwowej Inspekcji Pracy będą udzielali porad i konsultacji.

Uzupełnieniem całości będzie prezentacja ofert wydawnictw edukacyjnych, multimedialnych i prasowych dla uczniów i nauczycieli.

Eureka
Kariera to nie tylko nauka i praca. Dla wszystkich, którzy chcą bawić się ucząc jednocześnie, proponujemy odwiedzenie interaktywnej wystawy doświadczeń EUREKA, gdzie w sposób zabawowy, poprzez działanie na przyrządach można wiele się nauczyć, doświadczyć, przeżyć. Na wystawę można patrzeć jak na naukowe wesołe miasteczko.

więcej informacji

Zgłoszenia i informacje:
Lidia Kuszyk
tel. 091464 44 65, 091 464 44 01
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Targi zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta

Zapraszamy również na Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF

http://mts.pl

 
Zmieniony ( 05.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »